فیلم جدید و ناراحت کننده ای از لحظه سقوط هلیکوپتر MV-22 Osprey آمریکا در سال ۲۰۱۷ منتشر شده است که منجر به کشته شدن سه تفنگدار جوان پس از آسیب فنی مرگبار شد.

فیلم جدید سقوط هلیکوپتر آمریکا منتشر شداین هلیکوپتر با طراحی پیچیده، که هم می تواند مانند یک هواپیما پرواز کند و هم مانند هلی کوپتر در هوا باشد است. در ۵ آگوست ۲۰۱۷، خلبان تلاش می کند روی عرشه کشتی US Green Bay در ساحل کو ئینزلند استرالیا فرود بیاید. اما هلیکوپتر ناگهان به طور غیر منتظره سقوط می کند. هلیکوپتر Osprey از اولین پرواز خود در سال ۱۹۸۹ در حوادث مرگباری، منجر به کشته شدن ۵۱ پرسنل خدماتی شده است.فیلم جدید سقوط هلیکوپتر آمریکا منتشر شددر حالی که هلیکوپتر به طور عادی در حال حرکت بود، با متمایل شدن ناگهانی محفظه موتور سمت چپش با عرشه برخورد می کند، ملوانی که در حال فیلمبرداری بود، درست در زمانی که هلی کوپتر شروع به نابود شدن می کند، به سمت منطقه امن می دود.فیلم جدید سقوط هلیکوپتر آمریکا منتشر شد

 

این هلی کوپتر که حامل ۲۶ عضو اسکادران ۲۶۵ دریایی بود با شدت به اقیانوس آرام برخورد کرد. سوراخی در کابین خلبان هواپیمای ایجاد شد که به سرعت آب را وارد کابین کرده و منجر به غرق شدن آن شد. همه مسافران به جز سه نفر از پرسنل، نجات یافتند و جسد سه نفر دیگر پس از ۱۲ ساعت جستجو پیدا شد. کسانی که کشته شدند ستوان اول بنجامین کراس ۲۶ ساله، ناتانیل اردوی ۲۱ ساله و روبن ولاسکو ۱۹ ساله بودند که با غرق شدن کابین خلبان نتوانستند از کابین فرار کنند.فیلم جدید سقوط هلیکوپتر آمریکا منتشر شدهلیکوپتر Osprey آمریکا پروازهای متعددی را قبل از سقوط مرگبار بر عرشه کشی US Green Bay با موفقیت انجام داده بود. تحقیقات پنتاگون بعداً به این نتیجه رسید که Osprey به این دلیل سقوط کرده است که با پایین رانش (downwash) بیش از حد روبرو شده است. هواپیما نیروی رانش کافی برای نگه داشتن الگوی شناور خو را نداشته و احتمالاً وزن زیادی را هم حمل می کرده است.فیلم جدید سقوط هلیکوپتر آمریکا منتشر شدمقامات نظامی گفتند که هیچ کس در این سانحه مقصر نبوده و سه تفنگدار جوان کشته شده همگی در حین انجام وظیفه جان خود را از دست داده اند و نه در نتیجه سوء رفتار. ماه گذشته، باز هم پنج تفنگدار دریایی در اثر سقوط یک Osprey دیگر در صحرای کالیفرنیا کشته شدند که نگرانی‌های ایمنی بیشتری را در مورد این سری هلیکوپترها ایجاد کرده است.